PL

Poradna

Jak poznám lahev od firmy R&B Mědílek s.r.o?
Zdravotní nezávadnost lahví
Jak na údržbu lahví
Komponenty a náhradní díly k lahvím
Vhodný typ nápojů
Reklamace a záruky
Rozměry a parametry lahví
Ekologie

 

Jak poznám lahev od firmy R&B Mědílek s.r.o?

Všechny lahve vyrobené ve firmě R&B Mědílek s.r.o. poznáte podle vyznačeného symbolu R&B na dně lahve.

dno

Kolekci Zdravé lahve (vyrobené z medicínského PP) poznáte podle charakteristického logotypu Zdravé lahve - srdíčka s kapkou a svislého nápisu „www.zdravalahev.cz" natištěného na lahvi. Na Zdravé lahvi jsou dále natištěny piktogramy charakterizující hlavní použitía možnosti údržby, které Zdravá lahev nabízí:

  • údržbu mytím v myčce nádobí
  • možnost ohrívání nápoje ve Zdravé lahvi v mikrovlnné troubě
  • údržbu vyvařením Zdravé lahve při teplotě 100°C (podobně jako u kojeneckých skleněných lahví

 

Pouze Zdravé lahve jsou standardně dodávány v papírové krabičce s uvedením výhod lahve a doporučeným návodem na údržbu.

IMG_7942_rozmlzeno

 

Hokejové lahve jsou vyráběny pouze ve velikosti 1,0l a jako jediné jsou vyrobeny z polyetylenu (označení PE na dně lahve), který nejlépe vyhovuje nízkým teplotám u ledové plochy. Hokejové lahve jsou obvykle opatřeny hubicí - prodlouženým pítkem. Hokejové lahve potiskujeme jak vlastními designy tak i potiskujeme na zakázku logy dle přání zákazníků

Všechny ostatní lahve s vyznačeným symbolem R&B na dně lahve jsou vyrobeny ze standardního zdravotně nezávadného PP a jsou realizovány s potiskem na zakázku pro různé zákazníky.

 

Zdravotní nezávadnost lahví

Lahve s potiskem na zakázku jsou vyrobeny z kvalitního, zdravotně nezávadného polypropylenu. Neobsahují žádné ftaláty, změkčovadla ani bisfenol A (BPA). Lahve splňují nejnovější požadavky na zdravotní nezávadnost v rámci platné legislativy. Viz. Atesty.

Zdravé lahve jsou vyrobeny z kvalitního, zdravotně nezávadného polypropylenu speciálně vyvinutého pro lékařské a farmaceutické účely. Neobsahují žádné ftaláty, změkčovadla ani bisfenol A (BPA). Materiál, použitý pro výrobu Zdravé lahve se využívá např. při nitrotělních aplikacích u pacientů. Zdravá lahev splňuje nejnovější požadavky na zdravotní nezávadnost v rámci platné legislativy. Viz Atesty.

Hokejové lahve jsou vyrobeny z kvalitního, zdravotně nezávadného polyetylenu a také neobsahují žádné ftaláty, změkčovadla ani bisfenol A (BPA). Lahve splňují nejnovější požadavky na zdravotní nezávadnost v rámci platné legislativy. Viz Atesty.

 

Jak na údržbu lahví

Především je nutné zdůraznit, že správnou údržbou zajistíte dlouhodobou životnost vaší nápojové lahve. Lahev není bezúdržbová a je třeba ji po použití běžně umýt a nechat proschnout (nejlépe všechny části lahve odděleně). My, zaměstnanci firmy R&B Mědílek naše nápojové lahve běžně používáme a neustále prověřujeme jejich kvalitu. Máme tedy osobní zkušenosti s jejich používáním a údržbou.

Postup při údržbě lahví:

Díky velkému plnícímu otvoru ve většině případů stačí lahev vypláchnout teplou pitnou vodou, včetně víčka a zátky.
V případě většího znečištění lahev i komplet víčko mechanicky očistěte běžnými čisticími prostředky. Doporučujeme použití kartáčku na lahve (zn. Babydream v síti drogerií Rossmann), který je zakončen měkkou houbičkou a doplněn o druhý menší kartáček vhodným především pro čištění komponentů (např. zátky).
Po umytí skladujte lahve vždyvysušené a otevřené!
Hokejové lahve jsou vyrobeny z polyetylenu (PE) a nedoporučujeme jemýt v myčce. Použitím myčky by mohlo dojít k deformaci lahve. Víčko a zátku/hubici můžete mít v myčce.

 

Zdravé lahve a lahve s potiskem na zakázku lze opakovaně mýt v myčce.

Pouze Zdravé lahve jsou díky výborné kvalitě použitého materiálu vhodné i pro vyvařování ve vodě o teplotě 100°C (podobně jako kojenecké lahve). Dosáhnete tak nejvyššího stupně ochrany a péče o lahev a zbavíte se všech případných nečistot.

 

Komponenty a náhradní díly k lahvím

Díky možnosti dokoupení náhradních dílů prodlužujete životnost lahve.

Výměna zátky/ hubice

V případě zátek může dojít k jejich deformaci především při okusování dětskými zoubky. Při poškození zátky by mohlo dojít k nežádoucímu vytékání nápoje z lahve.

Zátka/ hubice je zajištěna praktickým OPEN/CLOSE systémem. Zátku/hubici v pozici OPEN tahem zcela vytáhnete a vyměníte za novou.

Výměna víčka

Pro případ poškození víčka máte možnost zakoupit si náhradní kompletní víčko v různých barevných provedeních. Komplet obsahuje víčko, zátku a těsnící kroužek.

Výměna těsnícího kroužku

Dlouhodobé používání lahve může vést k mírnému opotřebení pružného těsnícího kroužku ve víčku lahve. Pokud vám lahev začne protékat, je potřeba vyměnit těsnící kroužek ve víčku a tím vrátit lahvi její původní funkčnost.

Těsnící kroužek z víčka vyjmete tak, že víčkem opakovaně silně bouchnete o stůl, případně použijete k vytažení těsnění nějaký tenký nástroj. Nové těsnění vložíte do drážky pomocí např. obráceného konce kávové lžičky, příborového nože apod. Lahev zašroubujete, těsnění se "usadí" a lahev je připravena pro používání.

 

Vhodný typ nápojů

Lahve jsou vhodné pro veškeré nápoje vč. sycených. U sycených nápojů doporučujeme otočit zátku do pozice „CLOSE“, aby se zátka tlakem sama neuvolňovala.

Dlenašich zkušeností může dojít k mírnému zabarvení vnitřku lahve při dlouhodobějším používání iontových nápojů a některých dětských sirupů. 

 

Reklamace a záruky

Za podmínek dodržení způsobu používání zboží v souladu s návodem k použití činí záruční doba 24 měsíců. Reklamace vyřizujeme v zákonné lhůtě do 30 dní.  Podrobné informace týkající se reklamací naleznete ve Všeobecných obchodních podmínkách (odkaz).

Postup při reklamaci:

Písemné oznámení zákazníka o předmětu reklamace nejlépe doplněné o fotografie na emailovou adresu obchod@rbmedilek.cz
V případě potřeby pro účely bližšího posouzení si vyžádáme zaslání reklamovaného výrobku (nebo části výrobku).
Posouzení reklamace reklamační komisí.
Závěr reklamačního řízení - vyrozumění zákazníka.

 

Rozměry a parametry lahví

Průměr všech našich lahví je shodný (75 mm).
Výška lahví včetně víčka a zátky:
0,5l - 185 mm
0,7l - 230 mm
1,0l - 305 mm

 

Ekologie

Lahve firmy R&B Mědílek s.r.o. jsou plně recyklovatelné a ekologicky šetrné. Nejedná se o jednorázový nápojový obal. Naopak, lze je opakovaně plnit a proto jsou ideálním společníkem pro všechny, kteří nechtějí zatěžovat životní prostředí PET lahvemi a dalším plastovým odpadem.

Při výrobě lahví R&B nejsou používány látky zatěžující životní prostředí.

 

Rádi odpovíme na Vaše dotazy:

Jméno a příjmení
Váš e-mail
Zpráva

Atesty

Lahve R&B splňují nejnovější požadavky na zdravotní nezávadnost výrobků … Více informací »

Poradna

Jak na údržbu lahve? Kde koupit náhradní díly k lahvi? Poradíme Vám.. Více informací »

Kontakt

mapa  R&B Mědílek s r.o.
  B. Němcové 371, 542 01 Žacléř

            Provozní doba: pondělí - pátek
                                     8 - 15 hod

Tel.: (+420) 499 876 148

Mobil: (+420) 739 218 682 ZDRAVÁ LAHEV

Mobil: (+420) 739 313 280       POTISK NA ZAKÁZKU
Originální reklamní lahev

Email: obchod@rbmedilek.cz